EL FALI

Elimizdeki ve parmaklarımızdaki çizgiler ile tırnaklarımızın şekli, karakterimizde belirleyici rol oynar. Bu çizgiler; kim olduğumuzu ve yaşamda yapabileceklerimizi söyler. Bunları öğrendiğimizde daha güçlü ve başarılı bir hayat yaşayabiliriz. Zenginliğin anahtarı avuçlarımızda gizlidir. Güçlü yanlarımız, zayıf yanlarımız avuç içimizde yazılıdır. Yapabileceklerimizi ve sınırlarımızı bilirsek, ne olduğumuzu daha rahat kabullenebiliriz. Geleceğe umutla bakar, planlar yaparız.

El Falı , Eski Mısır'a hatta Hindistan’a ve daha eski çağlara dayanır. Bu çok gizli bir bilimdir ve bunu “gerçekten” yapabilen insanlar günümüzde sınırlıdır.

(Şiromasnsi ve Chirognomonie) şeklinde adlandırılır.

İlk önceleri sol el Karanlık tarafımız, ruhani doğamız. Sağ el ise Aydınlık tarafımız, aktif doğamız olarak kabul edilmişti fakat karanlık taraf, kötülükler olarak; aydınlık iyi taraf, iyilikler şeklinde yanlış bağdaştırıldığı için buna son verilmiştir.

(Sinister) sözcüğünün orjinaldeki karşılığı "Sol" dur.

Bu geleneğin devam etmesinde büyük etkisi olan çingeneler; kalp sol tarafta olduğu için, sol elden okumayı doğru bulmuşlardır.